Koncert dla Ukrainy (22.06.2022) we wrocławskim teatrze Capitol

Obecna sytuacja związana z wojną w Ukrainie przyczyniła się do organizowania wielu akcji mających na celu niesienie pomocy. Wśród nich wymienić można inicjatywę wrocławskiego teatru Capitol. To właśnie tam 20 czerwca 2022 roku miał miejsce koncert charytatywny „Capitol dla Ukrainy”.

Koncert dla Ukrainy – o wydarzeniu

W wydarzeniu udział wzięli artyści i artystki Teatru Muzycznego Capitol. Wykonali oni utwory m.in. ze spektakli „Hair”, „Blaszany bębenek”, „Liżę twoje serce” oraz z koncertu „Znaleźliśmy miasto”. Nie zabrakło również indywidualnych projektów artystycznych. Dyrektor artystyczny teatru, Konrad Imiela, podkreślił, że treści utworów nawiązywały do wojny, sytuacji uchodźców i samej Ukrainy. Nie bez powodu koncert odbył się w Światowy Dzień Uchodźcy.

Organizatorzy zaznaczali konieczność niesienia pomocy osobom, którym odebrano dom i rodziny. Działania wojenne trwają już długo, a wsparcie wciąż jest potrzebne. W związku z tym zebrany dochód został przekazany Fundacji Ukraina.

Dochód z koncertu dla Ukrainy

Bilety na koncert można było kupić zarówno w kasie Capitolu, jak i online. Łącznie organizatorom udało się zebrać 50 750 zł, w tym 3 500 zł pochodziło z licytacji flagi, która towarzyszyła artystom podczas ukłonów po przedstawieniach.

Środki przekazane Fundacji Ukraina mają zostać przeznaczone na tymczasowe domy w Zaporożu dla rodzin ewakuowanych z Mariupola. To właśnie Zaporoże ma być miejscem, w którym uchodźcy mają szansę na otrzymanie pierwszej pomocy do dalszego życia. Mieszkańcom domów tymczasowych potrzebne są przede wszystkim: żywność, środki higieny, pościele, koce, odzież oraz pościel.